Középiskola Angliában

Tölts egy tanévet Angliában és tanulj angol nyelvet anyanyelvi környezetben! Angliát azoknak ajánljuk, akik szeretik a nagy hagyományokkal rendelkező szigetországot, lenyűgözi őket a hely tradíciolánis szelleme és vonzódnak a brit akcentushoz.

Középiskolai programok Angliában

Egy klasszikus program Angliában kiváló lehetőség arra, hogy közelebbről megismerhesd az angolok kultúráját, szokásaikat, mindennapjaikat. Anglia területét tekintve az alábbi körzetekben  kerülsz elhelyezésre: Dorset, Greater London, Hampshire, Norfolk, Northamptonshire, Nottinghamshire, Suffolk, Surrey.

Nagy eséllyel az ún. Sixth Form College diákja leszel a helyi angol 16-18 éves diák társaságában.

Tábor Londonban

A diákok megérkezéskor háromnapos táborban vehetnek részt Londonban. Kiváló lehetőség arra, hogy már az első naptól barátokat találj és együtt töltsetek pár napot a nyüzsgő fővárosban, mielőtt tovább utaznátok kis csoportokban a fogadó családotokhoz.

Az angol iskolatípusok

Háromféle iskolatípus szerepel a középfokú oktatásban: Grammar School, Technical College vagy Sixth Form College.  A Sixth Form College a középiskola utolsó éveit jelenti, és ide olyan tanulók járnak, akik már kiválasztották az egyetemi szakirányukat.  Ne lepődj meg, ha csak 3-4 tárgyat választhatsz, ezeket viszont alaposan fogjátok körbejárni, sok projektmunkával és otthoni munka segítségével. A tantárgykínálat nagyon változatos, olyan tárgyak jöhetnek szóba, mint angol, irodalom, matematika, földrajz, történelem, biológia, francia, spanyol, számítástechnika, média, művészetek, társadalomismeret, tánc, fizika, dráma vagy üzleti tanulmányok. Az angol diákoknak először a GCSE (General Certificate of Secondary Education) vizsgát kell letenniük 16 éves korukban. A 11. osztályosok az AS vizsgákat teszik le, majd a 12-esek az A-level-t (más néven Advanced level), mely körülbelül egy itteni érettséginek felel meg.

Városi elhelyezés

Szeretnéd az angliai programodat egy városban tölteni? Megoldjuk .

Az árak tartalmazzák: elhelyezést fogadó családnál, beíratást és részvétel biztosítását állami középiskolában (Sixth Form College), személyes kapcsolattartót és segítőt a diák számára külföldön, folyamatos segítségnyújtást, konzultációs lehetőséget Magyarországon a szülők számára, repülőjegyet az oda- és visszaútra,  két napos felkészítő tábort a diákok számára kiutazás előtt, egy napos felkészítő napot a szülők számára, korrekt és barátságos ügyintézést az első személyes találkozástól kezdve a hazaútig, sőt még azon is túl:-) Alumni tagságot hazatérés után sok közös programmal!

A jelentkezés feltételei

• 14-17 közötti életkor kiutazáskor
  • alap-közép szint közötti nyelvtudás (Cambridge B1, IELTS 3.0-4.0, TOEFL 57-86)
  • nyitott, érett, érdeklődő személyiség