Krisztina, Simon édesanyja

Olaszország

"Soha egyetlen pillanatig sem bántuk meg. Szerintem minden gyerek megérdemelne egy ilyen lehetőséget. "

Honnan jön az ötlet, hogy gyermeke külföldön tanuljon egy tanévet?

Egy regény adta az ötletet, ahol a főhős Párizsban tanul építészetet és a dédapa, aki a világháborúk előtt ugyancsak elment tanulni.

Ha akkor ment, akkor most is!

Nem volt nehéz belevágni, sőt,mivel viszonylag későn, tavasszal és a 11.év végén jött az ötlet, gyorsan keresgéltünk, ami az internet világában nem is nehéz.

Miután megtaláltuk a YOURWAY-t, ment minden magától.

Hogyan, milyen gyakran tartották a kapcsolatot?

Simon az EU-n belül maradt, így a kapcsolattartás rendkívül egyszerűen ment.

Még a magyar előfizetést is megtartottuk a telefonján. Semmilyen többletköltséggel nem jár az, hogy Olaszországban használja a telefont.

Nem beszélünk minden nap, de ha valamit mesélni akart, felhívott.

Csináltunk egy családi messenger csoportot is, ami rendkívül szórakoztató. /ezt meg is tartjuk/

Mi volt a legnehezebb?

Kivinni a reptérre volt a legnehezebb!

Most így visszagondolva, nem is értem önmagam és már csak mosolygok, de akkor a szívem szakadt meg.

Biztonságban érezte őt?

Fel sem merült bennünk, hogy ne lenne biztonságban.

Gondolom ez nagyrészt a kinti családnak is köszönhető.

Milyen hozadéka lett a programnak?

Amit nyertünk:

Egy másik családot Simonnak, mi pedig megismertünk egy csodás családot, akiktől nagyon sokat tanulhatunk.

Nyelvtudást (evidens, de akkor is óriási dolog)és bátorságot, hogy idegen nyelven beszéljen. Nem csak olaszul tanult meg, de angolul és németül is sokkal bátrabban kommunikál.

Önállóságot, amit ma, ebben a társadalomban sokkal nehezebb elsajátítani.

Mi meg megtanultuk elengedni őt. Mivel első gyermek, nekünk ez volt az első lecke.

Gyermeke miben változott?

Simonra nagyon jó hatással volt ez az év:

Önálló lett, tudatosabb lett, jobban beosztja az idejét, jobban összpontosít a feladataira.

Megbánta?

Soha egyetlen pillanatig sem bántuk meg. Szerintem minden gyerek megérdemelne egy ilyen lehetőséget. Mi mindenképpen el szeretnénk küldeni a testvéreit is majd ebben a korban. Rengeteget beszélgetünk erről, és keresgéljük a nekik való országokat.(szervezetet már nem kell keresnünk)

Mindenkinek ajánlom! Nem csak itt, a barátainknak ismerőseinknek is sokat beszélünk erről.

Üdvözlettel és nagyon hálásan:

Pavelka Kriszti