Tábor Washingtonban szeptember 14-17-ig

A tábort különlegesség az időzítése tesz. Alaposan átgondolt koncepcióra alapul, hogy először minden diák a fogadó családjához utazik, majd pár héttel később, szeptemberben repülnek Washingtonba. Ez lehetőséget ad arra, hogy az amerikai iroda munkatársai mindenkivel egyesével elbeszélgethessen, ki hogyan érzi magát (wellness check).  Szükség esetén segítenek eligazodni a kérdésekben, illetve tanácsokat adnak annak érdekében, hogy minél zökkenőmentesebb legyen a beilleszkedés.

A táborban legalább harminc különböző országból érkező diák vesz részt, így bőven van lehetőség a világ minden tájáról barátokat szerezni. A különböző kultúrák megismerésére alkalmat ad az ország csoportok tánc, vagy egyéb előadása az utolsó estén.

Természetesen városnézés is része a programnak, aminek keretében ellátogatnak a város főbb nevezetességeihez, köztük persze a Fehér Házhoz és természetesen egy kis vásárlásra is lesz idő.

A 2019-es táborról készült összefoglaló film itt megtekinthető:

Washington 2019 szeptember

"Jó volt találkozni a többi magyarral, akikkel még itthon a felkészítő hétvégén barátkoztunk össze!"
"A harmadik nap végére már voltak spanyol, japán, dán és német barátaik is."