fbpx Hollandia | Yourway - Iskola külföldön

Hollandia

• féléves, tanéves vagy pár hónapos programok
  • elhelyezés fogadó családoknál
  • állami iskolák
  • felkészítő tábor Amszterdamban
  • holland nyelvtudás nem feltétel
  • angol legalább középfokú nyelv ismerete szükséges

Teljes tanév  2 490 000 Ft
 Iskolai félév  2 320 000 Ft
 Három hónapos program  1 990 000 Ft
 Két hónapos program  1 590 000 Ft

Hollandia

Az ország apró méretéhez képest rengeteg látnivaló és lehetőség van itt! Ismerd meg közelebbről ezt a nyitott és sokszínű kultúrát, tanuld meg a 23 millió ember által beszélt nyelvüket.

A program célja, hogy egy holland család aktív tagjaként megismerd a holland kultúrát, szokásokat és a nyelvet! Holland nyelvtudás nem szükséges, angolból legalább közép szint kell a jelentkezéshez. A holland nyelv fejlesztésében segítünk neked egy online nyelvi kurzushoz történő hozzáféréssel.

A program alatt pedig biztosítunk számodra egy kerékpárt, ami a kinti közlekedési eszközöd lesz. Meglátod, egy egészen más világ tárul majd ki előtted!

Tanulj hollandul! Ki tudja, hátha kedvet kapsz az egyetemi tanulmányokhoz is később ebben az országban.
Ha itt tanulsz, nemcsak a holland nyelvet sajátítod el, de az angolod is garantáltan fejlődni fog.

KÖZÉPISKOLA HOLLANDIÁBAN

Háromféle iskolatípus létezik a középfokú oktatásban, mindhárom esetén eltérő az évek száma és a fakultációs lehetőségek. Megérkezésedkor az iskola felméri a tudásod és az érdeklődésed annak érdekében, hogy a számodra megfelelő iskolatípusba, illetve szakirányra járhass.  Az iskolaév augusztusban kezdődik és három trimeszterből áll. A holland oktatásra jellemző a kritikus gondolkodásra nevelés, projektmunka és a szabad véleményformálás.

TOLERANCIA ÉS NYITOTTSÁG

Vegyél részt valamilyen sport vagy művészeti, illetve egyéb helyi klubban és tanulj hollandul könnyedén. Népszerű sport a foci, a vitorlázás vagy a korcsolyázás, a mindennapi közlekedési eszköz pedig a kerékpár! Hollandia területének legnagyobb része sík, mélyföld, kiválóan alkalmas a kerékpározásra! A hollandok környezettudatosak és fejlett technológiával rendelkeznek. Nagyon jól kiépített vonatközlekedésüknek köszönhetően, könnyen és gyorsan eljuthatsz az ország szinte bármely pontjára.

FAKULTATÍV KIRÁNDULÁSOK

A teljes tanév alatt két kiránduláson vehetnek részt a külföldi diákok a program keretében.

TÁBOR MEGÉRKEZÉSKOR AMSZTERDAMBAN

Megérkezéskor hat napos orientációs táborban vehetsz részt a többi cserediákkal együtt a világ legjobb városában! A program része két napos holland nyelvtanulás, városnézés biciklibérléssel, szemináriumok és ismerkedések. (Azok számára, akik két vagy 3 hónapos programon vesznek részt, a tábor négy napos szokott lenni.)

A JELENTKEZÉS FELTÉTELEI

• kiutazáskor 15-17,5 közötti életkor
  • középfokú angol nyelvtudás

AZ ÁRAK TARTALMAZZÁK

• elhelyezést fogadó családnál
  • beíratást és részvétel biztosítását állami középiskolában
  • személyes kapcsolattartót és segítőt a diák számára külföldön
  • folyamatos segítségnyújtást, konzultációs lehetőséget Magyarországon a szülők számára
  • repülőjegyet az oda- és visszaútra, valamint reptéri transzfert
  • betegség- balesetbiztosítást
  • kétnapos felkészítő tábort a diákok számára kiutazás előtt
  • egynapos felkészítő napot a szülők számára
  • YOURWAY pólót és I love high school Holland pólót
  • online holland nyelvi kurzust
  • kerékpár használatot a kinntartózkodás alatt
  • hat- vagy négy napos tábort megérkezéskor Amszterdamban
  • korrekt és barátságos ügyintézést az első személyes találkozástól kezdve a hazaútig, sőt még azon is túl:-)
  • alumni tagságot hazatérés után sok közös programmal!