Középiskola Németországban

Klasszikus középiskolai program Németországban

Tölts egy tanévet egy multikulturális német városban, ahol pezsgő kulturális élet, fesztiválok, koncertek várnak egész évben.

Ha szeretnél megtanulni németül és közelebbről megismerkedni a német kultúrával, akkor választhatsz a 2, 3, 4 hónapos, féléves, vagy teljes tanéves programjaink közül. Egy német fogadó család nyitja meg otthonát számodra, hogy kinn tartózkodásod alatt gondodat viselje és családtaggá válhass erre az időre.

A fogadó családokat gondosan válogatjuk, nyitott, rugalmas és befogadó otthonokat biztosítunk a diákok számára. A program alatt egy német középiskolába járhatsz a többi német diákkal együtt.

Középiskola Németországban

Az úgynevezett "Gymnasium" tagja leszel, ami a németeknél 9-12 évfolyamot takar. Végzős osztályba cserediák nem járhat. Nyelvtudásodtól függ leginkább, hogy melyik évfolyamba kerülsz majd. Az iskolakezdés dátuma tartományonként eltérő szokott lenni, augusztus elejétől szeptember közepéig szinte bármikor kezdődhet. A klasszikus program keretében nincs lehetőség az érettségin való részvételre, ha ilyen terveid vannak, akkor nézz körül a prémium programoknál.

Garantált városi elhelyezés

Diákjaink számára garantáljuk a városi elhelyezést. Az alábbi városok közelében kínáljuk középiskolai programunkat: Augsburg, Nürnbeng, Berlin, Potsdam, Wiesbaden, Oldenburg, Köln, Bonn, Montabaur, Koblenz

Az árak tartalmazzák: az elhelyezést a fogadó családnál teljes ellátással, beíratást és részvétel biztosítását állami középiskolában, személyes kapcsolattartót és segítőt a diák számára külföldön, folyamatos segítségnyújtást, konzultációs lehetőséget Magyarországon a szülők számára, repülőjegyet az oda- és visszaútra, két napos felkészítő tábort a diákok számára kiutazás előtt, egy napos felkészítő napot a szülők számára, YOURWAY pólót, korrekt és barátságos ügyintézést az első személyes találkozástól kezdve a hazaútig, sőt még utána is 🙂 Alumni tagságot hazatérés után sok közös programmal!

Fogadó család, állami iskola
10 hónapos program teljes tanév 3 190 000 Ft