Az iskola fekvése

1801-es alapítású iskola Maine tengerparti kisvárosában, Newcastle-ben található.  Autóval Portland egy óra alatt, Boston kb. két és fél óra alatt megközelíthető.

Lincoln Academy

Az iskola 540 diákja főként a környékbeli városból érkezik ide tanulni, de külföldi diákokat is fogadnak.  A nemzetközi diákok összetételében törekednek a sokszínűségre, több mint 14 országból érkeznek diákok évről évre, hogy a Lincolnban tanulhassanak.

Az iskola támogatja az egyéniségeket, nem akar uniformizálni, hanem inkább arra bíztatja őket, hogy merjenek saját maguk lenni. Az amerikai iskolák többségétől eltérően itt a tanév három trimeszterből áll. Pont amiatt, hogy többféle tantárgyat ki tudjanak próbálni a diákok és eldönthessék, melyik érdekli őket igazán.

Természetesen a többi a amerikai bentlakásos iskolához hasonlóan itt is rengeteg tantárgy közül lehet választani, van 16 emelt szintű egyetemi kreditszerző AP tantárgy is. Emellett 40 különböző klubot, sportolási lehetőséget biztosítanak.

Különlegesség: Tengerbiológia szak, valamint  Közgazdasági és vállalkozói program! Az iskolának új tudományos központja van, ahol alkalmazott és mérnöki tudományokat tanulhatnak a diákok a legkorszerűbb technikával.

Az iskola bemutatkozó filmjét megnézhetitek Youtube csatornánkon:

December 2-án délután 17 órakor vendégünk lesz:

• Lu-Shien Tan - a Lincoln Academy képviseletében
  • Dabasi-Halász Gellért, aki a 2019-20-as tanévet töltötte az iskolában a YOURWAY iroda szervezésében

A részvételhez regisztráció szükséges.

Várunk minden érdeklődőt szeretettel!

Az iskola központibb szerepet játszik a diákoknál, mert mindenfélét lehet itt csinálni (sport, színjátszás, vitorlázás)
Kisebb hangsúlyt fektetnek a lexikális tudásra és sokkal nagyobbat a szövegalkotásra, illetve a gondolkodásra.