Hollandia

• féléves, tanéves vagy pár hónapos programok
  • elhelyezés fogadó családoknál
  • állami iskolák
  • felkészítő tábor Amszterdamban
  • holland nyelvtudás nem feltétel
  • angol legalább középfokú nyelv ismerete szükséges

Teljes tanév  8780 EUR
 Iskolai félév  7860 EUR
 Három hónapos program  6500 EUR
 Két hónapos program  6100 EUR
Hat napos tábor Amszterdamban megérkezéskor 800 EUR
Angol-holland kétnyelvű program +1000 EUR

Hollandia

Az ország apró méretéhez képest rengeteg látnivaló és lehetőség van itt! Ismerd meg közelebbről ezt a nyitott és sokszínű kultúrát, tanuld meg a 23 millió ember által beszélt nyelvüket.

A program célja, hogy egy holland család aktív tagjaként megismerd a holland kultúrát, szokásokat és a nyelvet! Holland nyelvtudás nem szükséges, angolból legalább közép szint kell a jelentkezéshez. A holland nyelv fejlesztésében segítünk neked egy online nyelvi kurzushoz történő hozzáféréssel.

A program alatt pedig biztosítunk számodra egy kerékpárt, ami a kinti közlekedési eszközöd lesz. Meglátod, egy egészen más világ tárul majd ki előtted!

Tanulj hollandul! Ki tudja, hátha kedvet kapsz az egyetemi tanulmányokhoz is később ebben az országban.
Ha itt tanulsz, nemcsak a holland nyelvet sajátítod el, de az angolod is garantáltan fejlődni fog.

KÖZÉPISKOLA HOLLANDIÁBAN

Háromféle iskolatípus létezik a középfokú oktatásban, mindhárom esetén eltérő az évek száma és a fakultációs lehetőségek. Megérkezésedkor az iskola felméri a tudásod és az érdeklődésed annak érdekében, hogy a számodra megfelelő iskolatípusba, illetve szakirányra járhass.  Az iskolaév augusztusban kezdődik és három trimeszterből áll. A holland oktatásra jellemző a kritikus gondolkodásra nevelés, projektmunka és a szabad véleményformálás.

TOLERANCIA ÉS NYITOTTSÁG

Vegyél részt valamilyen sport vagy művészeti, illetve egyéb helyi klubban és tanulj hollandul könnyedén. Népszerű sport a foci, a vitorlázás vagy a korcsolyázás, a mindennapi közlekedési eszköz pedig a kerékpár! Hollandia területének legnagyobb része sík, mélyföld, kiválóan alkalmas a kerékpározásra! A hollandok környezettudatosak és fejlett technológiával rendelkeznek. Nagyon jól kiépített vonatközlekedésüknek köszönhetően, könnyen és gyorsan eljuthatsz az ország szinte bármely pontjára.

FAKULTATÍV KIRÁNDULÁSOK

A teljes tanév alatt két kiránduláson vehetnek részt a külföldi diákok a program keretében.

TÁBOR MEGÉRKEZÉSKOR AMSZTERDAMBAN

Megérkezéskor hat napos orientációs táborban vehetsz részt a többi cserediákkal együtt a világ legjobb városában! A program része két napos holland nyelvtanulás, városnézés biciklibérléssel, szemináriumok és ismerkedések. (Azok számára, akik két vagy 3 hónapos programon vesznek részt, a tábor négy napos szokott lenni.)

újdonság!

Kétnyelvű program Hollandiában, globális világszemlélet, nemzetközi tanulmányok

Angol-holland kétnyelvű programra is jelentkezhetnek azok, akik a holland mellett az angol nyelvtudásukat is szeretnék fejleszteni. A program keretében angol-holland két-tannyelvű iskolában helyezzük el a diákokat, ahol a tantárgyak felét angol nyelven tanulják.

Emellett az angol nyelvű tantárgyak témái között kifejezetten nemzetközi kitekintésű kurzusokon vehetnek részt. A tanulmányaik során világpolgárokká válnak, megismerik más nemzetek kultúráját, megtanulják a a világot másik nézőpontból látni, miközben saját kultúrájuk globális viszonyait is megismerik. A kétnyelvű program felkészíti a diákokat a globális közösségre, annak szerteágazó hagyományaival, szokásaival, és politikai viszonyaival. Segít a tanulókat kimozdítani a komfortzónájukból, felfedezni számukra eddig ismeretlen területeket. Mindeközben felelősségteljes tagjaivá válnak a társadalomnak.

A diákokat arra inspirálják, hogy kreatívak, kíváncsiak, vállalkozó szelleműek, rugalmasak és együttműködőek legyenek.

A JELENTKEZÉS FELTÉTELEI

• kiutazáskor 15-17,5 közötti életkor
  • középfokú angol nyelvtudás

AZ ÁRAK TARTALMAZZÁK

• elhelyezést fogadó családnál
  • beíratást és részvétel biztosítását állami középiskolában
  • személyes kapcsolattartót és segítőt a diák számára külföldön
  • folyamatos segítségnyújtást, konzultációs lehetőséget Magyarországon a szülők számára
  • reptéri transzfert megérkezéskor és a hazaút során
  • betegség- balesetbiztosítást
  • kétnapos felkészítő tábort a diákok számára kiutazás előtt
  • egynapos felkészítő napot a szülők számára
  • YOURWAY pólót és I love high school Holland pólót
  • online holland nyelvi kurzust
  • kerékpár használatot a kinntartózkodás alatt
  • korrekt és barátságos ügyintézést az első személyes találkozástól kezdve a hazaútig, sőt még azon is túl:-)
  • alumni tagságot hazatérés után sok közös programmal!