Németország

• régióválasztási lehetőségek
  • elhelyezés fogadó családnál
  • állami iskolák
  • városi elhelyezés, városválasztási lehetőségek
  • német nyelvtudás szükséges
  • 14-17 éves korig

Ha bentlakásos iskolát keresel, vagy érettségizni szeretnél, akkor nézz körül itt: Németország prémium program

10 hónapos program, tanév 10 950 EUR
5 hónapos program 10 440 EUR
3 hónapos program 9 850 EUR
2 hónapos program  9 750 EUR
régióválasztás (észak, dél, bajor) 560 EUR

KLASSZIKUS KÖZÉPISKOLAI PROGRAM NÉMETORSZÁGBAN

Tölts egy tanévet egy multikulturális német városban, ahol pezsgő kulturális élet, fesztiválok, koncertek várnak egész évben.

Legyél nyitott, ismerkedj, használd ki a kinn töltött időt és beszélj minél többet németül!
Ismerd meg a kultúrát és alakítsd ki személyes véleményedet! Sok-sok új tapasztalat és meglepetés vár Rád.

ELHELYEZÉS FOGADÓ CSALÁDNÁL ÁLLAMI ISKOLÁBAN

Ha szeretnél megtanulni németül és közelebbről megismerkedni a német kultúrával, akkor választhatsz a 2 vagy 3 hónapos, féléves, vagy teljes tanéves programjaink közül. Egy német fogadó család nyitja meg otthonát számodra, hogy kinn tartózkodásod alatt gondodat viselje és családtaggá válhass erre az időre.

A fogadó családokat gondosan válogatjuk, nyitott, rugalmas és befogadó otthonokat biztosítunk a diákok számára. A program alatt egy német középiskolába járhatsz a többi német diákkal együtt.

KÖZÉPISKOLA NÉMETORSZÁGBAN

Az úgynevezett "Gymnasium" tagja leszel, ami a németeknél 9-12 évfolyamot takar. Végzős osztályba cserediák nem járhat. Nyelvtudásodtól függ leginkább, hogy melyik évfolyamba kerülsz majd. Az iskolakezdés dátuma tartományonként eltérő szokott lenni, augusztus elejétől szeptember közepéig szinte bármikor kezdődhet. A klasszikus program keretében nincs lehetőség az érettségin való részvételre, ha ilyen terveid vannak, akkor nézz körül a prémium programoknál.

Nézzétek meg diákunk, Virág beszámolóját:

Régióválasztási lehetőség

Három régió közül lehet választani: észak, dél, vagy bajor régió

A jelentkezés feltételei:

• 14-17 közötti életkor
  • legalább alap-közép szint közötti német nyelvtudás
  • érdeklődés a német kultúra iránt
  • rugalmasság, nyitottság

AZ ÁRAK TARTALMAZZÁK

• elhelyezést a fogadó családnál teljes ellátással
  • beíratást és részvétel biztosítását állami középiskolában
  • személyes kapcsolattartót és segítőt a diák számára külföldön
  • folyamatos segítségnyújtást, konzultációs lehetőséget Magyarországon a szülők számára
  • reptéri transzfert egyszeri megérkezésekor és a hazaút során
  • kétnapos felkészítő tábort a diákok számára kiutazás előtt
  • egynapos felkészítő napot a szülők számára
  • korrekt és barátságos ügyintézést az első személyes találkozástól kezdve a hazaútig,
  • alumni tagságot hazatérés után sok közös programmal!