Nóra beszámolója

USA bentlakásos művészeti iskola

A kinti iskola minden elképzelésünket felül múlta.

Hogyan jött az ötlet, hogy a gyermeke kimenjen külföldre tanulni középiskolásként?

Az itthoni iskola jelezte, hogy támogatja, ha a gyerekek fél évig szeretnének valahol külföldön tanulni, ezért elgondolkoztunk rajta, és belevágtunk.

Nehéz volt belevágni?

Segítség nélkül nehéznek gondolnám belekezdeni, leszervezni, mindenre figyelemmel lenni, de mi sok segítséget kaptunk a YOURWAY-től, így nem volt nehéz.

Milyen volt a kapcsolat a kinntartózkodás alatt? Milyen gyakran tartották a kapcsolatot és hogyan?

2-3 naponta beszéltünk, facetime vagy messenger alkalmazáson keresztül. A kapcsolatunk határozottan jobb volt, mint vártam. Mindenről mesélt, mindent szívesen és részletesen elmondott, határozottan sokat és sok mindenről kommunikáltunk.

Mi volt a legnehezebb?

A személyes kapcsolat hiánya.

Biztonságban érezte őt a kinntartózkodás alatt?

Teljes mértékben.

Milyen volt a kinti oktatás, hogy tetszett az iskola?

Nagyon magas színvonalú volt az oktatás és a művészeti képzés is. Az iskolai szervezés, a lehetőségek, a programok hihetetlen sokszínűek és érdekesek voltak. Azt gondoltam, hogy itthon is jó iskolába jár a gyerekem, de a kinti iskola minden elképzelésünket felül múlta.

Mi volt a legnagyobb hozadéka?

A nyelvi környezetben való nyelvhasználat, rengeteg barát és az önállóság mellett az érdeklődés, a nyitottság igen magas foka.

Milyen irányban változott a gyermeke?

Nagyon érdeklődő lett, rengeteg új féle dolog foglalkoztatta kint. Önálló és rendszerető lett, ami azóta itthon is működik.

Megbánta? Miért?

Nem. Nagyon szeretnénk újra, hosszabb időre is kimenni.

Ajánlaná a programot másnak is? Miért?

Nagyon ajánlom mindenkinek. Szinte elképzelhetetlenül sokat adott a gyerekkorhoz, sokat tett a kamaszkor nehézségeinek elkerüléséhez, és rengeteg olyan élményben volt részünk, amit nem is gondoltunk.

A rengeteg barát és az önállóság mellett az érdeklődés, a nyitottság igen magas foka.
Rengeteg olyan élményben volt részünk, amit nem is gondoltunk.