Costa Rica

• elhelyezés fogadó családoknál
  • területválasztási lehetőség
  • állami, félig állami és magániskolák
  • orinetáció San Joséban megérkezéskor
  • féléves, negyedéves, tanéves és nyári programok
  • 14-17 éves korig

Tanév (februártól decemberig, vagy júliustól május végéig) 10 500 EUR

Iskolai félév (februártól júliusig vagy júliustól decemberig) 9150 EUR

Trimeszter (júliustól október végéig, vagy februártól május elejéig) 7075 EUR

5 hetes nyári program (július közepétől augusztus végéig) 4795 EUR

Középiskolai program Costa Ricán, cserediák program Costa Rica

A programban résztvevő diákok alaposan kiválasztott fogadó családoknál laknak és helyi középiskolába járnak , mint a többi helyi diák. Az iskola lehet magániskola, félig magán vagy állami, attól függően hogy melyik elérhető a közelben. A kulturális program során a diáknak lehetősége van megismerni a costa ricaiak hétkönapjait egy helyi család és iskola életén keresztül, megtanulni spanyolul és új barátokat szerezni.

Területi elhelyezés

Parterirodánk központja a fővásorban, San Joséban található, helyiek által alapított iroda, akik hosszú évek óta fogadnak diákokat a világ minden tájáról. Kiterjedt koordinátori tevékenységnek köszönhetően az ország egész területén lehetséges az elhelyezés, de leginkább három nagy régióban:

1) a központi völgyben, elsőrorban városi elhelyezés (San Jose, Alajuela, Heredia and Cartago)

2) központi óceáni térségben, óceán partján és kicsit beljebb a szárazföldön, de San Josától 1 órányira

3) északi régióban a fő túrista látványosságok, esőerdők és vulkánok közelében.

Fogadó családok Costa Ricán

A fogadó családok általában átlagos costa ricai állampolgárok, vagy olyan külföldiek akik már régóta élnek a szigeten és örömmel fogadnak külföldről érkezett fiatalt otthonukba. A fogadó családok összetétele változó, lehet egyedülálló szülő is, vagy csak fogadó szülők gyerek nélkül. A családok minden esetben önkéntesek, ők is szeretnének megismerni egy másik kultúrát

Tevékenységek, kirándulások a program ideje alatt

Orientáció: az országba történő érkezéskor egy 5 napos orientáción vesznek részt a cserediákok a fővárosban, San Josában. Orientációval, spanyol nyelvi kurzussal és városlátogatással várják a diákokat. Többek között lehetőségül lesz megismerkedni a kultúrával, programszabályokkal és a helyiek szokásaival.   A tanév alatt három kirándulást is szerveznek a cserediákoknak.