Írország

• trimeszter, féléves, vagy teljes tanéves programok
  • városválasztási lehetőség
  • elhelyezés fogadó családoknál
  • állami iskolák
  • tábor megérkezéskor Dublinban (opcionális)
  • 13-18 éves életkor

Ha szeretnéd kiválasztani az iskoládat, vagy biztosra akarsz menni a tantárgyakkal kapcsolatban, esetleg két éves képzést keresel, akkor nézz körül itt: Írország prémium programok

Teljes tanév transition year (augusztus végétől május végéig)

11 900 EUR

Iskolai félév transition year (januártól - május végéig)

10 150 EUR

Trimeszter program transition year (augusztus végétől -december közepéig)

8 950 EUR
senior cycle első évfolyam +250 EUR
senior cycle második évfolyam, végzős év (csak teljes tanév)  +2 200 EUR
Programok terület-, illetve iskolaválasztással

Cork vagy Dublin környékén teljes tanév

14 850 EUR
Cork vagy Dublin környékén féléves program 11 650 EUR
Cork vagy Dublin környéke harmadéves program  10 950 EUR
koedukált iskolaválasztási garancia +300 EUR
Területválasztás: északi régió/ország központi része/ tengerpart/nyugai régió teljes tanév 13 550 EUR
Területválasztás: északi régió/ország központi része/tengerpart/nyugati régió féléves program  10 450 EUR
Területválasztás: északi régió/ország központi része/tengerpart/nyugati régió harmadéves program  9 950 EUR
Biztosítás teljes tanévre        550 EUR
Biztosítás félévre 400 EUR
Biztosítás trimeszterre 300 EUR
Saját szoba garancia 550 EUR
Koedukált iskolai elhelyezés garancia 750 EUR
Orientációs tábor Dublinban 550 EUR
Ételérzékenység figyelembevétele elhelyzéskor 550 EUR
Extra kérések (pl. háziállat nélküli fogadó család)  250 EUR

Írország

Isten hozott a smaragd szigeten, a különleges strandok, egy különleges főváros és a zöld dombokkal tarkított tájak országában! Egészen biztosan hamar otthonra lelsz a világ egyik legbarátságosabb szigetén.

ÍR HAGYOMÁNYOK

Az íreknél töltött időd során személyesen élheted át tradícióikat. Fesd magad zöldre Szent Patrik napján, próbáld ki a hagyományos Gaelic focit, vagy a hurlinget. Nem maradhatsz ki természetesen az ír néptáncból és zenéből sem!

Fogadó családod nem tudja a szüleidet helyettesíteni. Az viszont biztos, hogy valami újat ad majd, ami által a személyiséged fejlődni fog.
fogadó anyuka cserediák
Iskola után ülj be a barátaiddal valahova és folytassátok a társalgást!

KÖZÉPISKOLA ÍRORSZÁGBAN

A középiskolai évek két ciklusból, az ún. junior és a senior évekből állnak (2-2 év). A senior, vagy a felső évfolyamokat egy ún. "transition year" vagy átmeneti év előzi meg, amikor a diákoknak lehetőségük van az elméleti oktatáson túl gyakorlati tapasztalatokat szerezni számos területen. Ez az év segít nekik megtalálni az orientációjukat, hogy valójában mivel is szeretnének foglalkozni. Az iskolákban gyakori az egyenruha. Az órák rendszerint reggel 9-kor kezdődnek és kb. 15:30-ig tartanak. Az iskolaév szeptembertől júniusi tart.

Tábor Dublinban

Ha szeretnél részt venni a dublini orientációs tárban, akkor erre is van lehetőség. A részvétel opcionális. A táborban megismerheted a várost és a többi külföldi diákot, akik veled egy időben töltik csereévüket Írországban!

Terület és Iskolaválasztás

Ha nagyobb városban vagy környékén szeretnél iskolába járni, akkor választhatsz dublini vagy corki iskoláink közül.

Ha szeretnél területet választani, akkor a következő lehetőseg közül válogathatsz: tengerparti régió, északi régió, nyugati régió, ország központi része.

A JELENTKEZÉS FELTÉTELEI

• 13-17 közötti életkor kiutazáskor
  • jó angol nyelvtudás (alap-közép)
  • legalább közepes átlag az elmúlt két évben
  • nyitottság, kíváncsiság, alkalmazkodókészség

AZ ÁRAK TARTALMAZZÁK

• elhelyezést fogadó családnál teljes ellátással (napi három étkezés)
  • beíratást és részvétel biztosítását állami középiskolában
  • személyes kapcsolattartót és segítőt a diák számára külföldön
  • folyamatos segítségnyújtást, konzultációs lehetőséget Magyarországon a szülők számára
  • reptéri transzfert a megérkezéskor és a hazaút során
  • közlekedési költségeket (buszbérletet) a fogadó család és az iskola között (kivéve Dublinban és Corkban)
  • kétnapos felkészítő tábort a diákok számára kiutazás előtt (az augusztus végén indulóknak)
  • egynapos felkészítő napot a szülők számára
  • 24/7 segélyhívó számot
  • trimeszterenként egy közös programot a többi cserediákkal
  • YOURWAY pólót
  • korrekt és barátságos ügyintézést az első személyes találkozástól kezdve a hazaútig, sőt még azon is túl:-)
  • alumni tagságot hazatérés után sok közös programmal!