Franciaország

• elhelyezést fogadó családoknál
  • állami iskolák
  • tanéves, féléves és pár hónapos programok
  • felkészítő tábor Párizsban (választható)
  • két hetes intenzív francia nyelvtanfolyam augusztus végén
  • régióválasztási lehetőség
  • 12-18 éves életkor

Ha szeretnéd kiválasztani az iskoládat, esetleg érettségi programot vagy bentlakásos iskolát keresel, akkor nézz körül itt: Franciaország prémium programok

Fogadó család, állami iskola
teljes tanév (augusztus végétől június végéig) 8 200 EUR
iskolai félév (augusztus végétől vagy januártól) 6 700 EUR
3 hónapos program 5 500 EUR
2 hónapos program                        4 300 EUR
1 hónapos program     3 200 EUR
Tábor Párizsban  630 EUR
teljes tanév területválasztással/speciális kéréssel  10 900 EUR
iskolai félév területválasztással/speciális kéréssel  8 800 EUR
3 hónapos program területválasztással/speciális kéréssel  6 600 EUR
2 hónapos program területválasztással/speciális kéréssel  5 500 EUR
1 hónapos program területválasztással/ speciális kéréssel  4 400 EUR

Franciaországi programok

Franciaországot mindenki szereti! Itt mindent megtalálsz, nyüzsgő városi életet Párizsban, napfényes tengerpartot, és síelési lehetőséget az Alpokban. A franciák joggal büszkék az ételeikre, városaikra, strandjaikra, művészetükre és látványosságaikra, nem véletlenül szeretik annyian ezt az országot. A francia fogadó családok gondoskodnak róla, hogy a lehető legjobban érezd magad ez idő alatt.

Válassz programjaink közül és ismerd meg közelebbről a francia kultúrát. Ha csak pár hónapig (1-3) szeretnél belekóstolni a franciák mindennapjaiba egy francia középiskola és francia család életén keresztül, vagy ha egy teljes tanévet szeretnél itt tölteni, akkor is tudunk segíteni. Nézd meg milyen programokat ajánlunk, keress meg minket és beszélgessünk!

Ismerd meg egy francia család mindennapi életén keresztül a kultúrát!
Nemcsak a nyelvtudásodat tökéletesítheted, de felfedezheted az ország szépségeit.

KÖZÉPISKOLAI PROGRAMLEHETŐSÉGEK FRANCIAORSZÁGBAN

Iskolarendszer

A franca iskolarendszer híres a magas színvonaláról. Ha francia iskolába készülsz, akkor számíts arra, hogy sokszor este hatig van tanítás, cserébe szerdán kora délután már véget érnek az órák. A francia középiskola három évfolyamos (Lycée), a cserdiákok legtöbbször a második évfolyamba kerülnek. Három fakultáció közül lehet választani: 1. nyelvi és humán szak 2. gazdasági szak 3. matematika és természettudományos szak. Az első évfolyamot (premiére) követi a(baccalaureate) felkészítő évfolyam, majd a  (terminale) végzős év,  aminek a végén érettségiznek a diákok.

Rövid programok (1-3 hónapig)

Válassz 1, 2 vagy 3 hónapos programjaink közül Franciaországban. Keresünk neked egy francia fogadó családot és beíratunk a helyi középiskolába, ahol lehetőséged lesz részesévé válni a francia mindennapoknak, gyakorolni a nyelvet és francia barátokat szerezni.

Tanév/féléves programok (4-6-10 hónapos)

Ha ennél bevállalósabb vagy és hosszabb időre szeretnél menni, akkor klasszikus fogadó családnál történő elhelyezéssel kínálunk neked lehetőségeket Franciaország szerte.

Lehetőséget tudunk biztosítani neked a francia érettségi vizsga letételére, ehhez azonban két éves programot kell végigcsinálnod. Ha sikeresen befejezed az első évet, akkor a második év végén részt vehetsz a francia érettségi vizsgán (Baccalureate).

Területválasztás, speciális kérés

Ha nem mindegy neked, hogy hova kerülsz, akkor három lehetőség közül választhatsz:

• Régiót választasz: Normandia, Dél-Franciaország, Atlanti óceáni partvidék, mediterrán tengerpart, Pireneusok
  • városi elhelyezést kérsz (legalább 40 000 fő)
  • valamilyen sportolási lehetőségre, vagy egy tantárgyra, esetleg egy katolikus iskolára kérsz garanciát.

Orientációs tábor Párizsban

Megérkezéskor részt vehetsz egy három napos táborban Párizsban, ahol megismerheted a többi külföldi diákot és kicsit belekóstolhatsz a párizsi nyüzsgésbe.

intenzív francia nyelvtanfolyam

Augusztus végén, iskolakezdés előtt részt vehetsz a két hetes nyelvtanfolyamunkon Párizsban. Ha szeretnél magabiztosabb nyelvtudást még a programkezdés előtt és szívesen eltöltenél egy kis időt a fővárosban, érkezz egy kicsit korábban és jelentkezz a tanfolyamra!

A JELENTKEZÉS FELTÉTELEI

• 12-18 év közötti életkor
  • legalább két éve tanuld a franciát
  • legalább közepes átlag az elmúlt két évben
  • kíváncsiság és nyitottság a francia kultúra és emberek felé

A PROGRAMÁRAK TARTALMAZZÁK

• elhelyezést francia fogadó családnál
  • beíratást és részvétel biztosítását egy francia középiskolában
  • személyes kapcsolattartót és segítőt a diák számára külföldön
  • folyamatos segítségnyújtást, konzultációs lehetőséget Magyarországon a szülők számára
  • reptéri transzfert a megérkezéskor és a hazaút során
  • kétnapos felkészítő tábort a diákok számára kiutazás előtt
  • egynapos felkészítő napot a szülők számára
  • korrekt és barátságos ügyintézést az első személyes találkozástól kezdve a hazaútig
  • alumni tagságot hazatérés után sok közös programmal!